Na dobrý začátek dne přitom není potřeba žádných bylinných preparátů a chemických pomocníčků, přesto je to úkol nejtěžší. „Den není špatný, když si ho tak nenastavím," radí Hana Binková a pokračuje: „První podmínka dobré nálady je, že ráno vstanu a řeknu si, že dnešní den bude dobrý a všechno se mi vydaří. Protože pokud budu už od probuzení nabručený, bude se mě to držet až do večera.

Ráno je těžké poznat osobu, která na vás kouká v zrcadle, ale měli bychom se na ni usmát. I když máme hodně povinností, bude nám to lépe odsýpat. Pozitivní myšlení má smysl," doplňuje bylinkářka.

Bylinná pomoc

Pochopitelně existuje i celá řada rostlin, které svými vlastnostmi ovlivňují psychický stav člověka. Každému jistě vytane na mysli marihuana, jenže příroda nabízí celou řadu účinnějších a legálnějších „produktů".

Je jím třeba obyčejná chrpa polní, která spolu s ostružinou a malinou pomáhají organismu dobít ztracenou energii. Hlavně pro pány je velmi vhodný i kotvičník, který nejenom že dodává energii, ale také podporuje mužské hormony a funguje jako afrodiziakum.

„Kotvičník, chrpa, šípek, malina, ostružina, lékořice rozmarýn, to jsou byliny které nám dodávají energii. Určitě bych z toho vytvořila směs, protože stejně jako si mají pomáhat lidé, platí to i u bylin," poznamenává Hana Binková.

Naprostým evergreenem pro probuzení mysli je také káva. Její účinky jsou nesporné, leč je jí třeba užívat s mírou. Po šesti vypitých šálcích bude mít přesně opačný účinek, než piják zamýšlel, a bude unavený a ospalý. Kofein také organismus odvodňuje a oslabuje.

Jak na probuzení?

„Mám vyzkoušený životabudič, a to tři deci vlažné vody, do ní se vymačká citron a přidá deset kapek propolisové tinktury. Ta chutná jako med a vosk dohromady," prozrazuje návod na ranní vstávání bylinkářka. Propolis vytvářejí včely, které jej používají jako tmelící a stavební materiál při budování úlu. Včelaři však doporučují nejprve vyzkoušet, zda organismus není na propolis alergický. I užívat by se měl s občasnými přestávkami.

S prevenci proti nemocem je dobré začít podle Hany Binkové už na podzim a do zásoby natrhat například šípek nebo třapatku nachovou, z níž se vyrábí tinktura posilující imunitu. Jedna lžička denně by měla stačit.

„Když už by se zdálo, že na mě něco leze, tak bych začala užívat lichořeřišnici, což je přírodní antibiotikum," dodává bítovanská bylinkářka.