Vloni se například ke čtyřletému studiu na chrudimském Gymnáziu Josefa Ressela přihlásilo 82 uchazečů, 60 jich bylo přijato, na osmileté bylo přijato 30 uchazečů ze 40 přihlášených.

Letos se na čtyřleté studium přihlásilo již 109 dětí a 59 jich bylo přijato bez přijímací zkoušky. „Zatím však nevíme, kolik z nich se rozhodne odevzdat zápisový lístek právě na naší škole. Jen s takovými uchazeči totiž můžeme napevno počítat,“ vysvětluje ředitel gymnázia Eduard Beránek. „Přijato bude celkem šedesát uchazečů,“ doplňuje ředitel. Je tak možné, že šedesátka okamžitě nepřijatých dětí bojovala u přijímaček o jediné zbývající místo. Pravděpodobné to však není, vždyť někteří žáci mohli zkusit štěstí například také v hlineckém či skutečském gymnáziu. Pro jiné zas mohla být první volbou nějaká jiná z četných dalších chrudimských či okolních škol.

K osmiletému gymnazijnímu studiu se letos v Chrudimi přihlásilo 37 dětí, 27 z nich bylo opět přijato již na základě dosavadních studijních výsledků. Přijato bude 30 uchazečů. Druhý termín přijímací zkoušky je v pátek 24. dubna, pro osmileté gymnázium je vyhlášen ještě třetí termín v úterý 28. dubna. (man)