VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na kinu město prodělává ročně přes milion korun

CHRUDIM -Organizační složka Městské kino Chrudim bude v závěru roku zrušena a přejde pod správu Chrudimské besedy. Diváci ale o produkci filmových snímků nepřijdou, úvahu o případné likvidaci této organizace město razantně odmítá.

18.9.2007
SDÍLEJ:

Chrudimská mateřinka v kině.Foto: Karel Dvořák

Místostarosta Chrudimě Pavel Kobetič tvrdí, že touto změnou, kterou teprve musí „posvětit“ zastupitelstvo, by mělo dojít ke zlepšení chodu kina. „Organizace se převede pod Chrudimskou besedu, která tak dostane další prostory k pořádání kulturních a společenských akcí. Dramaturgie kina a další služby by měly doznat změn k lepšímu,“ vysvětluje místostarosta Kobetič.

Kino Svět je stejně jako řada dalších krytých biografů ztrátové. Město na jeho chod doplácí 1,2 milionu korun ročně. Příjem do městské kasy činí 800 tisíc korun. Tato částka je součtem vstupného a nájemného ze sálu organizacím, jež pořádají přednášky, výstavy nebo jiné akce.

Chrudimská beseda si v případě souhlasu zastupitelstva města může přičíst další prostor k prezentaci kultury. V projekci filmů není nováčkem. O prázdninách zorganizovala pořad Báječné léto s klikou, který se odehrál před budovou Muzea a měl mezi návštěvníky pozitivní ohlas. Společně s promítáním filmů kočovného kinematografu bratří Čadíků na Resslově náměstí diváci o romantické sledování filmů pod širým nebem nepřišli. Tím město alespoň vykompenzovalo zrušení letního kina, jež u mnohých Chrudimáků vzbudilo nevoli. Nyní se pro osiřelý areál hledá víceúčelové využití.

Ke hledání využití areálu bývalého letního kina město využilo možnost uspořádání kulatého stolu, při němž se představitelé města, neziskových organizací i občané mohli ktématu vyjádřit. O tématu se rovněž diskutovalo při zasedání komise pro hospodářský rozvoj města. Ta doporučuje zpracovat návrh řešení této cenné lokality tak, aby území bylo využito multifunkčně a umožnilo tak celoroční využívání co nejširšímu spektru veřejnosti a organizací. Členové komise si dali za úkol, že do příštího jednání připraví svoje návrhy využití této lokality a téma znovu projednají.

Spekulaci o tom, že by mělo být namísto letního kina vybudováno záchytné parkoviště, sami představitelé města odmítají. Pro parkování navrhují jiné lokality.

Názor redaktorky Romany Netolické na tuto problematiku najdete v rubrice "K věci."

18.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Aktuální snímek okolí Hotelu Bohemia.

Řešení chybí, takže hotel dál zarůstá plevelem

Ilustrační foto

Namol opilý muž vlezl do cizího skladu, kde chtěl krást

Za napadení dvou žen hrozí muži vězení

Chrudim – Napadení dvou žen z 22. listopadu tohoto roku má pokračování.

Tři lidé utrpěli popáleniny při požáru v Poličských strojírnách

Polička - O půl desáté ráno museli hasiči zasahovat v Poličských strojírnách na Bořinách. V areálu hořel bezdýmný střelný prach.

Nově se do zpívání koled zapojí také senioři

Chrudimsko – Ke středeční akci Česko zpívá koledy už tradičně v Chrudimi patří dětský folklorní soubor Kuřátka pod vedením Radky Ehrenbergerové.

Vichřice převrátila přívěs na silnici

Chrudimsko - Do úterních sedmi hodin ráno zasahovali hasiči na území Pardubického kraje u 70 událostí, které způsobila vichřice. Nejhůře bylo zasaženo Chrudimsko, kde hasiči řešili 34 případů. Nejčastěji to byly stromy popadané na silnice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT