Slavnostního přestřižení pásky se s chrudimským starostou Janem Čechlovským a místostarostou Pavlem Kobetičem ujala také poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Ludmila Navrátilová.

Kopretina poskytuje sociální služby chlapcům a děvčatům z lokality pod chrudimským nádražím. Děti mezi 5. a 11. rokem tu najdou podporu a pomoc, například při zvládání problémů ve škole, v rodině či ve vztazích mezi vrstevníky. Kopretina se přitom zaměřuje na preventivní činnost.

Nízkoprahové zařízení Kopretina provozuje občanské sdružení Šance pro Tebe, klub sídlil od roku 2004 až donedávna na protější straně ulice. Na rekonstrukci nových prostor pro Kopretinu vynaložila chrudimská radnice 198 tisíc korun. Přestěhováním získal klub vlastní vchod i plochu pro venkovní aktivity. Nový klub již vyzkoušeli jeho klienti. Hodinu před otevřením nových prostor se u vchodu vytvořil hlouček nedočkavých dětí.

„Byly nadšené. Prohlédly si každý kout klubu a neustále vykřikovaly jak je to uvnitř krásné a barevné,“ říká Lucie Kohlerová, realizátorka zařízení Kopretina.