Středeční jednání se zástupci obou klubů skončilo zamítnutím ze strany zástupců SK Chrudim. „Nechceme a nemůžeme nikomu nic nařizovat, je to každého svobodná vůle. Myslím, že právě teď byla vhodná doba ke sloučení, ale prostě to nedopadlo,“ komentuje náhlý zvrat v dlouho připravovaném jednání starosta Chrudimě Jan Čechlovský.

Spoustu úsilí, ale i finančních prostředků vynaložil v této záležitosti podnikatel Ivan Hoffmann. „Tímto náhlým zvratem jsem zklamán, ale vzhledem k tomu, že se cítím být demokratem, stanovisko SK Chrudim stoprocentně respektuji. Škoda jen, že nevyznělo přímo od valné hromady, která původně se záměrem souhlasila. Ta má tuto pravomoc, nikoliv nějaký širší výbor, jak nám bylo prezentováno,“ uvádí Ivan Hoffmann.

Spojení obou klubů s mnohaletou historií by bylo událostí číslo jedna v novodobé historii chrudimského fotbalu. Jeho iniciátoři míní, že by sjednocení sil šlo efektivně využít. Chrudim by tak měla naději na to, že její hráči postoupí do vyšších soutěží. „Jsem přesvědčený o tom, že by rázem přišli do sjednoceného klubu i sponzoři. Je pro ně problematické pomáhat jednomu, ten druhý se na něj rozhněvá,“ tvrdí Hoffmann. Jeho iniciativa přišla vniveč.

Slučovací smlouvu, kterou s advokáty připravil, může smést ze svého stolu. Chrudimský fotbal ale nezatratil, i když podle jeho názoru v poslední době upadá. „Teď je třeba do 6. dubna zajistit přestupy hráčů, posílit dorost AFK, aby postoupil do ligy. Přál bych si moc, aby se zachránila divize, a tak chci v této věci pomáhat dál,“ uzavírá Ivan Hoffmann. Totéž platí pro město Chrudim, jež finančně v obou klubech podporuje mládež.

A jaký je váš názor? Je dobře, že kluby zůstaly rozdělené, nebo byste je radši viděli sloučené v jeden? Hlasujte v anketě Chrudimského deníku! Diskutujte!