Každý rok dojde na jiný dětský domov, tentokrát to "vyhrály" děti ze zmíněných třech měst. Lidé jim letos přispěli prostřednictvím finanční sbírky na webu znesnaze21.cz více než dvěma sty tisíci korunami. Na Cestu k Baltu letos přispělo 163 dárců. "Chceme, aby děti posunuly své vlastní hranice a ukázalo se, že ty, které žijí v dětských domovech, nepotřebují jen zachraňovat," uvedl Slavata. Společně s kolegou Jiřím Januškou chlapce doprovázeli s velkým přívěsem, ve kterém byla náhradní kola a také stany, jídlo, vařič, lavice, stoly i nádobí, aby se na konci dne v kempech dokázal o celou posádku postarat a zajistil jí teplé jídlo a odpočinek.

Část ze získaných peněz uhradila samotnou cestu dětí na kolech, zbytek se rozdělil na charitativní účely. V případě Chrudimi se tamní děti rozhodly, že věnují 40 tisíc korun zdejšímu domu seniorů. Akce tak klukům a jejich vychovatelům přinesla nejen cestovatelský a sportovní zážitek, ale i krásný pocit z obdarování. Slavnostní předání šeku se uskutečnilo v uplynulých dnech v Praze v Cirku La Putyka. Šek na 40 tisíc korun si přijely z Centra sociálních služeb a pomoci Chrudim vyzvednout ředitelka Hana Darmovzalová s kolegyní Jaroslavou Mrázkovou.

"Aplaus byl dojemný a dlouhý, naopak hrdinové celé akce, vychovatelé a děti, vynikali skromností. Velkým překvapením pro nás byl dětmi malovaný šek, jediný originální. My si toho velmi považujeme a obraz bude mít u nás důstojné místo," řekla ředitelka. Na co darované peníze přesně půjdou, ještě neví.

Prozradila, že spolupráce s Dětským domovem se školou v Chrudimi nebyla poslední. "Děkuji ředitelce domova Lence Kábelové za celkovou organizaci a bezvadnou akci. Velké díky patří také vychovatelům Jaroslavovi Jedličkovi a Mikoláši Víchovi. Je dojemné, kolik času děti věnovaly pro radost ostatních, byť ony samy si pozornost zaslouží ještě více, protože jsou na samém startu svých životů," zdůraznila.