V okresním městě se na zimním stadionu po dlouhých letech hraje první hokejová Chance liga, která potrvá až do konce dubna. Pro bruslící veřejnost by proto bylo hřiště se syntetickým ledem přímo ideální. „Místo už pro něj máme, a to v prostoru bývalého skateparku. Slouží nyní jako multifunkční hřiště – je opatřeno mantinely, má branky a basketbalové koše. V současné době sestavujeme rozpočet na rok 2023, ve kterém jsou zahrnuty peníze na pořízení kluziště. Pokud projde hlasováním zastupitelstva, můžeme začít s přípravami. Já osobně to určitě podpořím,“ řekl chrudimský místostarosta Aleš Nunvář.

Pod kamerami i lampami

Ideální prostor pro venkovní kluziště mají v Chrasti. Nachází se přímo před základní školou na pozemku, který je oplocený a v létě slouží jako multifunkční sportoviště. Hlídají ho kamery a dosáhne na něj i veřejné osvětlení. „Koupi mělo schvalovat už minulé zastupitelstvo, ale nakonec rozhodnutí přenechalo svým následovníkům. Jako velký propagátor sportu jsem samozřejmě návrhu velmi nakloněn, vždyť kluziště by sloužilo nejen školákům a předškolákům, ale i celé bruslařské veřejnosti,“ uvedl starosta Chrasti Vojtěch Krňanský s tím, že peníze na pořízení kluziště město má, protože poslední roky hospodařilo s přebytkovým rozpočtem.

Tři miliony korun vloni investovalo město Třemošnice do kluziště se syntetickým ledem. Plocha má rozměry 24x12 metrů a může na ní najednou bruslit čtyřicet lidí. „Ze strany veřejnosti jsme zaznamenali samé dobré ohlasy, návštěvnost byla dobrá. Počítám, že v listopadu bychom mohli opět zahájit provoz,“ potvrdil třemošnický starosta Miroslav Bubeník.

„My jsme si umělý led s dcerou vloni vyzkoušely a mně osobně se líbí, že vůbec nestudí. Jen musíte mít pořádně nabroušené nože bruslí, aby vám to jezdilo,“ usmála se Veronika Bergrová, která s rodinou tráví víkendy u prarodičů v Heřmanově Městci. „Broušení bruslí budeme i letos zajišťovat, a to na profesionálním zařízení,“ dodal starosta Bubeník.

I když třemošnické kluziště pokrývá umělý led, bruslaři se na ploše pod širým nebem vracejí do starých časů, kdy se různé plácky polévaly při třeskutých mrazech vodou. Dobrý pocit v nich budí i skutečnost, že mají vstup zdarma.