Nové spojenectví ČSSD, SNK-ED a ODS pak všem ukázalo, že disponuje dostatečnou převahou, když odvolalo místostarostu Romana Málka (Koalice pro Chrudim), radního Davida Kasala (VV) a radní Vladislavu Michalovou (TOP 09). Kromě nových radních pak rovněž zvolilo dva nové místostarosty. Stali se jimi Jaroslav Trávníček (ČSSD) a Jan Čechlovský (ODS).

Rozpad zrál dlouho

Ke konci chrudimské radniční koalice směřovala podle starosty Petra Řezníčka (SNK-ED) už předchozí rezignace radního Petra Lichtenberga (Svobodní).

A co bylo příslovečnou poslední kapkou? „Asi rozladěnost radních v reakci na poslední události, kvůli nimž se někteří rozzlobili či dokonce urazili," řekl chrudimský starosta.

Mínil tím vyjádření Romana Málka, jenž nedávno přirovnal starostu k medvědovi a radní k bojácným zvířátkům a v rozhovorech pro média nepřímo obviňoval část vedení radnice z korupčního jednání.

Ukončení koaliční spolupráce.

Byl to prý podraz

David Kasal (VV) k vypovězení koaliční smlouvy v pondělí ráno řekl: „Byl to podraz. Do poslední chvíle jsem o konci koalice nic nevěděl."

Rozladění neskrývala ani Vladislava Michalová (TOP 09). „Až v pondělí před jednáním zastupitelstva mi bylo doručeno „Ukončení dohody o koaliční spolupráci" ze strany ČSSD a SNK-ED. Jako důvod uvádí paralyzování normální komunikace a spolupráce. Z tohoto postupu je zcela zřejmé, že koaliční partneři nás za partnery nikdy nepovažovali. Protože v každém takovém svazku je nezbytná diskuze a výměna názorů, pokud se problémy vyskytnou. A to se nestalo," míní Michalová, podle níž se načasování konce koalice „podivuhodně" shoduje s projednáváním diskutabilního prodeje pozemků Na Skřivánku. „Nejen TOP 09 na poslední radě města rozhodla prodej nepodpořit a iniciovat nové výběrové řízení," řekla Vladislava Michalová.

Rozhodování o prodeji pozemků Na Skřivánku bylo nakonec z programu pondělní schůze staženo. První místostarosta Miroslav Tejkl to zdůvodnil právě přetrvávajícími pochybnostmi.

Zdroj: Youtube

Přinese změna ve složení Rady městu prospěch? Hlasujte v anketě a zapojte se do diskuze u článku!