Abyste měli své místo jisté, musíte být invalidou. Parkovací místa se znakem invalidního vozíku jsou naprosto běžná, všude jich najdete relativně dost. Je ale také každodenní praxí, že tato místa, a to i pod hrozbou vysoké pokuty, používají ti, kterým nepřísluší.

Pak asi jen stěží jsme připraveni respektovat vyhrazená parkovací místa pro matky s malými dětmi.

Chrudimské supermarkety se touto záležitostí příliš nezaobírají a na otázky, zda by bylo vhodné umožnit ženám, zejména pak matkám s dětmi, snadnější parkování, odpovídají rozpačitě.

To, co je ale tíží, je fakt, že jejich parkovací plochy využívají nejen zákazníci, ale i lidé, kteří poblíž pracují a často tu své auto nechají celý den. „Žádné opatření proti tomu nemáme. Co se týče parkovacích míst pro ženy s dětmi, já sama nikdy tuto potřebu neměla, vždy jsem si poradila,“ říká Olga Blažková, zástupkyně vedoucí PLUS Discount.

Naopak Zuzana Teplá, vedoucí chrudimské Billy, považuje nápad s vytvořením takových parkovacích míst za dobrý, je ale skeptická. „Nedovedu si představit, že by ostatní zákazníci tuto skutečnost respektovali, vždyť nerespektují ani místa vyhrazená pro invalidy,“ dodává Teplá.

(mš)