Město vyšle své zástupce do dalekých krajin. Národopisný soubor Kohoutek bude tančit a zpívat v Koreji, zástupci Zdravého města Chrudim chtějí získat prvenství ve světové soutěži „Město, kde stojí za to žít“.

„Kohoutci“ byli jako jediní v České republice osloveni pořadateli mezinárodního folklorního festivalu CIOFF v Koreji, který začíná 28. září. Rada města jejich cestu podpořila peněžitým darem ve výši 30 tisíc korun, díky kterému budou částečně hrazeny náklady na dopravu Chrudimáků do této daleké země.

Radní rovněž schválili zahraniční pracovní cestu místostarosty města Petra Řezníčka, Tamary Volejníkové a Šárky Trunečkové. Tito zástupci Zdravého města Chrudim a Místní agendy 21 budou usilovat o co nejlepší umístění ve finále soutěže LivCom v Donguannu v Číně. „Pořadatelé vybrali z původních 284 projektů třicet měst, které postoupily do finále. Je mezi nimi Chrudim a my učiníme všechno pro to, abychom získali absolutní prvenství,“ řekl včera odhodlaně místostarosta Řezníček s tím, že na soutěž je Zdravé město Chrudim dobře připraveno.

Podaří se městu vyhrát v celosvětové soutěži? Stojí v něm za to žít? Diskutujte v diskuzi!