Zatímco v Třemošnici by vládu nad radnicí mohly narušit snad jen případné rozpory uvnitř většinového SNK – ED, jinde se vítězové musejí ohlížet po spojencích.

V Heřmanově Městci je již v podstatě sjednáno pokračování politického manželství mezi ODS a KDU–ČSL. Strany se shodly na opětovném obsazení postu starosty Alešem Jiroutkem (ODS), místostarostkou má být znovu Zdeňka Sedláčková (KDU–ČSL), která získala od lidí ve městě nejvyšší voličskou podporu. Místa v radě zde budou rozdělena v poměru čtyři ku třem.

Ve stejném poměru si rozdělí křesla v radě také ve Slatiňanech. Čtyři posty zaujmou zástupci SNK–ED s dosavadním a zřejmě i příštím starostou Ivanem Jeníkem. Tři místa pak zaujme slatiňanská „Sedma“, z jejíhož středu má být za místostarostu opět zvolen Petr Kolek.

Ve Skutči se rýsuje dohoda mezi dominantní KDU–ČSL a Nezávislými za město. Starostou města se zřejmě již popáté v řadě stane Pavel Novotný, který zároveň stále ještě usiluje o získání širší podpory napříč politickým spektrem.

Jedná se také v Seči a vše nasvědčuje tomu, že se zde vítězná Sečská lilie opře o hlasy svých tradičních spojenců z KSČM. Novým starostou po Luboru Schmittovi by se tu mohl stát dosavadní místostarosta Marcel Vojtěch.

Koaliční rozhovory pokračují také v Chrasti a v Nasavrkách.

V Luž
i zatím nejsou vítězní Nestraníci pro Luži spokojeni se zcela odlišnými představami druhé ODS.

V Ronově nad Doubravou někteří spekulují o pokračování koalice mezi KSČM a ODS, starostou by tak nadále mohl být Miroslav Žítek.