„Tato dominanta naší obce je druhý největší kostel na okrese Chrudim a jsem si jist, že to není jen po stránce fyzické, ale hlavně po stránce vnitřních výzdob či maleb. Při této příležitosti zahájení adventu jsme se ještě dočkali naplnění jedné zrealizované myšlenky – osvětlení sochy sv. Jana Nepomuckého na našem náměstí nejen po dobu sváteční,“ uvádí včelákovský starosta Jan Pejcha.

Stejně jako loňský rok se i letos o část kulturního programu v kostele postaraly děti z místní základní školy. Na pomoc jim přijel i pěvecký sbor Bartoloměj z Bítovan. Navodit předvánoční atmosféru dorazil také folklorní soubor Sejkorky a žesťové kvinteto Mrakotínka.

O pohoštění se postaraly děti ze školy, které rozdávaly perníčky a vánoční přání. Včelákovští dobrovolní hasiči obsluhovali přítomné hosty u stánku, kde se podával horký čaj, vánočka a svařák.

„Letos bylo na zahájení adventu ve Včelákově 450 spokojených diváků. Děkuji všem účinkujícím, i všem co se starali o hladký průběh krásného večera,“ dodává Jan Pejcha.