Třetí největší město na Chrudimsku už zná jméno svého nového starosty. Hlasy jedenácti z osmnácti přítomných skutečských zastupitelů jím byl zvolen třiačtyřicetiletý Pavel Bezděk, který ve volbách kandidoval za Nezávislé pro město a okolí. Místostarostou byl zvolen Roman Hřebík (ANO 2011) a v pětičlenné radě města nechybějí ani zástupci dalších stran.

Starosta Pavel Bezděk přebírá funkci po Pavlu Novotném, jemuž na městském úřadě po dlouhých osmnáct let sekundoval v roli místostarosty.

Nový starosta teď ale s odkazem právě na jméno bývalého lidoveckého starosty říká, že v posledních letech bylo ve Skutči možné pozorovat známky jakéhosi „kultu jedné osobnosti". „Tenhle pocit chci určitě změnit. Byl bych rád, kdyby za námi přicházeli například vedoucí odborů městského úřadu nebo zástupci různých spolků a organizací bez obav o to, jaké by to pro ně mohlo případně mít následky," říká mnohoznačně nový starosta. Pavel Bezděk ale zároveň jedním dechem říká, že za vlády jeho předchůdce se ve městě vybudovalo mnoho pozitivního a že jsou i záměry a témata, na něž chce nové vedení jednoznačně navázat. „To se týká například proměny Skutče na tzv. malý okres, kdy by náš městský úřad posílil o řadu dalších agend a mohl by vydávat například občanské průkazy a podobně," uzavřel starosta Pavel Bezděk.