Jaké jsou vaše zkušenosti z lyžařských areálů na Orlickoústecku?

Kde jste byli spokojeni a kde naopak ne?

Podělte se o své poznatky s ostatními lyžaři v diskuzi pod článkem.

Lyžařské areály už díky trvajícímu mrazivému počasí dokázaly vyprodukovat desítky centimetrů technického sněhu. Včera navíc začala pomáhat přívaly sněhu i příroda, a tak podmínky pro lyžaře jsou ideální.

Areály nabízejí skvělé podmínky


V Čenkovicích si sněhové pokrývky dosahující až osmdesáti centimetrů užívají především děti ze školních lyžařských kurzů. „O víkendech je návštěvnost zatím průměrná. Hlavní nápor přijde s koncem ledna, kdy začnou prázdniny v Polsku a později i v Čechách,“ očekávají v Čenkovicích, kde se lyžuje za loňské ceny. Areál navíc denně od 17.30 do 21 hodin nabízí večerní lyžování.

„Sněží, takže to vypadá jako na horách,“ pochvaloval si včera konečně po vánočních svátcích, které nazval trápením, Miroslav Baier z areálu v Českých Petrovicích. „Lidi lyžování nebaví, když je šeredně,“ přidal zkušenost. Jak dodal, doufá, že tomuto trápení, které trvalo jako každoročně i v prvním lednovém týdnu, už bude konec. „Napadlo pět centimetrů prachového sněhu, podklad tvoří padesát centimetrů technického sněhu. Celý areál je v provozu, to znamená dva velké vleky, dvě sjezdovky, tři provazové vleky, dětské hřiště a všechny služby,“ popsal aktuální nabídku areálu.

Skvělé podmínky pro pohodové lyžování může nabídnout i středisko Ski Sněžník. „Od včerejška nám vydatně sněží. Máme od čtyřiceti do šedesáti centimetrů technického sněhu překrytého prašanem. Počasí je trochu zamračené, nefouká, je příjemně klidno,“ popsal podmínky manažer střediska Oldřich Štos. V Dolní Moravě se lyžuje na červené, od včerejška v celém rozsahu, a modré sjezdovce. „Jediné, co ještě nedokážeme nabídnout skutečně kvalitním lyžařům, je černá sjezdovka. Je hodně strmá, sníh se z ní sfukuje a špatně na ní drží. Myslím, že do konce týdne v provozu ještě asi nebude,“ uvedl Oldřich Štos.

Přívrat znovu ožil

Pozadu nezůstávají ani menší areály. Včera v poledne znovu ožil Přívrat. „Svah je rychlý, bude se vám líbit,“ vzkazují provozovatelé. Vyzkoušet ho lyžaři mohou denně od 9 do 19 hodin. V provozu je Smrková a dětská sjezdovka. V plném provozu je Peklák v České Třebové, kde mají co nabídnout zkušeným lyžařům i úplným začátečníkům. Přímo v obci je sjezdovka také v Dlouhoňovicích u Žamberku. Ve všední dny se lyžuje od 15 do 20 hodin, o víkendech od 9 do 18 hodin.