Rekreanti, kteří tu tráví dovolenou, se pomalu trousí k umývárnám, kde vykonávají potřebnou hygienu. Při pohledu na vodní plochu kdosi pronesl: „voda je tady průzračná jako v moři“.

Bylo vidět až na dno a jen lehounký vánek vytvářel malinké vlnky. Plné ruce práce od ranních hodin tu má každý den opravář, elektrikář a mechanik v jedné osobně, pan Vratislav Škrha. Ale na nedostatek práce si nemohou stěžovat ani v restauraci, kde připravují pro rekreanty snídaně, obědy a večeře. Rovněž v jednom ze dvou stánků je po celý den stále rušno. Obsluhující personál Růžena Bártová a Marie Mastíková se tady rozhodně nenudí a i při teplotě uvnitř přes 50 stupňů jim jde práce pěkně od ruky. Jeden si přeje pivo, druhý limonádu, další kávu nebo třeba párek či langoše, a tak to jde pořád dokola po celý den.

Po 12. hodině se plovárna zaplňuje. Nejvíce ve vodě dovádějí děti. „Na 80 jsme jich přivezli z dětského tábora ve Vápenném Podole,“ říká vedoucí Autokempinku Konopáč Bohumil Starý a doplňuje: “Dnes je tady u vody asi 600 lidí, z toho ponejvíce mladých. Sní a vypije se tady hodně. Například jen v těchto parných dnech se tady denně vytočí šest až sedm sudů piva, desítky litrů limonády. Chtěl bych připomenout, že 4. srpna se tady uskuteční už 7. ročník amatérského triatlonu. Soutěžit se bude v plavání, jízdě na kole a v běhu. Očekáváme účast na 100 závodníků. Připravujeme rovněž kulturní akce v měsíci srpnu.“

Marie Bláhová, vedoucí koupaliště, ukazuje na teploměr a říká, že 40 stupňů Celsia ve stínu tady ještě nepamatuje a přitom tady má za sebou již pětadvacátou sezonu. Má rovněž na starosti poskytování první pomoci, ale zatím tady ošetřila jen několik „ubrknutí“ palce a nějakou odřeninu. I pokladní Dagmar Zimová se usmívá a připomíná, že takové počasí by mohlo vydržet až do konce prázdnin. „I my přejeme všem rekreantům, aby se jim letošní dovolená vydařila a neopakoval se srpen loňského roku,“ uzavírá.