Vstupenky byly slosovatelné, díky tomu získal Zdeněk Linhart z Heřmanova Městce zájezd pro dvě osoby do Itálie. „Cenu věnovala naše cestovní kancelář. Výherce prý nikdy u moře nebyl, a tak mu přejeme příjemné zážitky,“ říká provozovatel Autokempinku Konopáč Bohuslav Starý.

Letos poprvé se spolupořadatelem tradiční výstavy stalo i město Heřmanův Městec. Dalším organizátorem je už od samého pořátku Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Heřmanův Městec. Jeho členové návštěvníkům ukázali nové odrůdy ovoce a zeleniny, velký zájem byl jako každoročně o čerstvě vylisovaný jablečný mošt.

„Vyrobili jsme ho 268 litrů a zřejmě toto množství do konce výstavy nevystačí. Jablek letos není málo, ale jejich kvalita je mizerná. Výstavu odrůd proto bylo velmi náročné sestavit,“ řekl předseda heřmanoměstecké zahrádkářské organizace Zdeněk Procházka.

Pořadatelé připravili program Babího léta i pro děti. Například velký zájem byl o projížďku na minikočárku taženém poníkem, se kterým na Konopáč přijel Adolf Beran z Heřmanova Městce.