VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kontejnery nebyly přeplněné, tvrdí jednatel TS Hlinsko Stejskal

Hlinsko – Reaguji na článek „Vánoční nepořádek popelnice nepobraly", uveřejněný dne 28. 12. 2016. Tento článek se mne dotkl osobně a dále pošlapává poctivou práci zaměstnanců Technických služeb Hlinsko.

14.1.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Iva Janoušková

Úvodní věta „Technické služby prý nemají žádný problém" je velice zavádějící. Technické služby Hlinsko nemají problém se svozem odpadu a neměly žádný výpadek, tedy moje vyjádření se týkalo technického problému a výpadku ve svozu.

Tak, jak je tomu v jiných městech, i pracovníci Technických služeb Hlinsko v minulosti prováděli běžně svoz na Štědrý den a v ostatní dny svátků. V roce 2016 připadl Štědrý den na sobotu, a tak po mnoha letech byli naši zaměstnanci v tento den u svých rodin. Pokud by připadl Štědrý den na všední den, byl by svoz odpadu prováděn i v tento sváteční den tak, jak tomu bylo v minulých letech. Tedy i Technické služby Hlinsko provádí svoz na Štědrý den.

Dne 26. 12. 2016, kdy většina lidí užívala svátků ve svých rodinách, naši zaměstnanci vyrazili do boje s odpady. Vyjely všechny KUKAvozy po svých svozových trasách, včetně kontejnerových vozidel a byl prováděn odvoz autokontejnerů rozmístěných po sídlišti v Hlinsku.

Je pravdou, že kolem některých autokontejnerů byl nepořádek, ale ne proto, že by byly přeplněné, ale proto, že některým občanům je zatěžko otevřít víko kontejneru a odpad vhodit dovnitř. Od řidičů provádějících svoz autokontejnerů mám informaci, že veškerý odpad, který byl v jejich okolí se vešel dovnitř a naši zaměstnanci okolí autokontejnerů uklidili. Nádoby na SKO (směsný komunální odpad) odpad pobraly. V pondělí 26. prosince byly vyvezeny všechny AVIA autokontejnery na sídlišti v Hlinsku, tedy o šest autokontejnerů více, než je dle harmonogramu. Jednalo se o běžnou praxi, aniž by ze strany Města Hlinska musel být k intenzivnějšímu svozu dán pokyn.

Co se týče zveřejněné fotografie, tyto nádoby jsou v režimu popelnicového svozu KUKAvozy. Druh a počet nádob je zcela na vlastníkovi objektu, v tomto případu společenství vlastníků. Je to tedy stejné, jako u rodinných domů. Udělá si někdo doma nepořádek kolem své popelnice? Pokud mu nestačí jedna, pořídí si další, aby se mu odpad vešel a nepohází odpad kolem popelnice u svého domu.

Na základě článku ze dne 28. prosince proběhlo jednání mezi vedením Hlinska a jednatelem Technických služeb Hlinsko, kde bylo konstatováno, že nedošlo k porušení smluvních vztahů a byla dohodnuta pravidla pro následující období.

Petr Stejskal, jednatel, Technické služby Hlinsko

Autor: Redakce

14.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Martin Kolovratník kandiduje do Sněmovny za hnutí ANO.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Ilustrační foto

Místo vrátnice se bude volit v základní škole

VÍME PRVNÍ

Vražda v Krasíkově. Zřejmě kvůli neshodám a alkoholu

Krasíkov - K vraždě asi 45letého muže z Třebařova došlo v sobotu v obci Krasíkov na Orlickoústecku. Na svědomí ji má podle dostupných informací jeho partnerka M. K. Muže zabila při hádce.

ON-LINE: Simeon Karamazov dnes odpovídal na vaše dotazy

Chrudim - Vysokoškolský učitel, poslanec a lídr krajské kandidátky ODS pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Simeon Karamazov dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Chrastecká škola plánuje investice za 18 milionů

Chrast – Chrastecká základní škola 4. listopadu oslaví 140. výročí založení. V současné době ji navštěvuje 468 žáků a na jejich vzdělání se podílí 66 zaměstnanců, z toho například 18 asistentů pedagoga

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení