„Vážení rodiče. Vzhledem k nově získaným informacím týkajících se šíření nákazy COVID-19 a doporučením z vyšších míst, jsme nuceni přerušit chod zájmového kroužku Mladých hasičů, a to až do doby návratu přítomnosti žáků do školních lavic. Samotné nás to netěší, ale zdraví vašich dětí je pro nás vždy na prvním místě. Děkujeme za pochopení,“ napsal rodičům vedoucí chrudimských Mladých hasičů Lukáš Michálek.

Sám Michálek je záchranář, jeho kolegové policisté, a tak podle svých slov zvážili z hrozící epidemie vyplývající rizika. „Dalším důvodem je, že jsme specifický sport. V očekávání, že řada opatrných rodičů radši na naše kroužky teď nechá své děti doma, a my pak v malém počtu neposkládáme ani útok,“ poznamenal.

Prořídly i počty dětí v mateřských školkách. Není to kvůli strachu rodičů z nákazy dětí v kolektivu, ale mnozí rodiče si malé děti nechaly doma se staršími sourozenci ze základních škol. "Z normálního včerejšího stavu 80 dětí jich dnes máme šedesát. Doma zůstaly ty, kteří mají starší, školou povinné sourozence," uvedla ředitelka jedné mateřinky na Chrudimsku.