Občanské sdružení Altus se již zapojilo do sbírky plyšáků pořádané Českou radou dětí a mládeže. Do akce se může ale zapojit bez jakéhokoliv omezení úplně každý.

„Prostřednictvím příslušníků Armády ČR budeme posílat plyšáky, které vojáci poté předají dětem v chudinských horských oblastech Kosova. Školy, které tam děti navštěvují, se nacházejí v těžko dostupném terénu a podle slov českých vojáků je pro tamější děti každá maličkost opravdu velkým darem,“ říká Blanka Lišková z České rady.

Hračky na náměstí

Slova Blanky Liškové doplňuje dobrovolník Občanského sdružení Altus Lukáš Nutta.

A přidává ještě jednu důležitou informaci: „Jakékoliv plyšové hračky v dobrém stavu je možné donést nejpozději do 10. září do chrudimského informačního centra na Resselově náměstí. Případně je lidé mohou zaslat poštou přímo na Českou radu dětí a mládeže na pražské Senovážné náměstí 24. Do hlavního města budou ostatně převezeny všechny hračky, jejich rozvoz je organizován právě odtud,“ uzavírá dobrovolník z Altusu.

V Kosovu žije něco přes dva miliony obyvatel. Podle dostupných údajů tvoří 92 % Albánci, přes 5 procent lidí sehlásí k srbské národnosti.