Město se dohodlo s Římskokatolickou farností na výpůjčce pozemku, na kterém se nachází Michalský park.

„Běžnou údržbu tohoto prostoru stejně dávno provádíme, chtěli jsme ale tuto záležitost dát do pořádku i po formální stránce,“ uvádí chrudimský starosta Jan Čechlovský.

„Celý park bychom chtěli do budoucna rovněž zrekonstruovat. Je potřeba odstranit nevyhovující asfalt a obnovit hlavní cestu, kostel svatého Michala bude zase třeba odvodnit. Myslíme také na obnovu dalších cest, trávníku a na revitalizaci zeleně. Tedy na výměnu přestárlých stromů a prostřižení keřů. V areálu by měl vyrůst rovněž altán a park by se měl propojit s hřištěm v sousedství,“ pokračuje chrudimský starosta.

Park patří církvi, chrudimská radnice si ale uvědomuje, že pozemek využívají především běžní občané. Město se proto chce s církví dohodnout na budoucím vypořádání majetku. Otevřená tak zůstává například otázka velmi dlouhodobého pronájmu nebo směny parku za jiné pozemky. Stavební povolení na rekonstrukci prostoru chce město získat ještě letos.

Náklady na úpravy parku jsou předběžně odhadovány na 15 až 20 milionů korun. Se zamykáním parku na noc se ani po jeho případné rekonstrukci neuvažuje.