Sezóna ve Švýcárně právě začíná, přičemž v dubnu tu bude zatím otevřeno jen o víkendech. Krom pohledu na repliky dobového historického oblečení na koně tu příchozí nově mohou obdivovat i dobové pokrývky hlavy nebo spodní oblečení.

Slatiňanský starosta Ivan Jeník je hrdý na rozvoj areálu Švýcárny. Bývalá hájovna po desetiletí chátrala a její rozpad zastavil v roce 2012 dokončený evropský projekt na vybudování Muzea starokladrubského koně. Od té doby město Švýcárnu každý rok dál vylepšuje. V minulých letech vznikl malý venkovní amfiteátr pro loutkové divadlo a pro další programy pro veřejnost. Úpravy doznávají i vnitřní interaktivní expozice. „Letos jsme přidali další herní prvky do zahrady u Švýcárny. Jsou to dřevěné otáčecí puzzle, ze kterých si děti složí krajinu se zvířaty, která patří do našich končin,“ říká starosta.

Jak připomněl při nedávné návštěvě Slatiňan náměstek hejtmana Roman Línek, Pardubický kraj městu finančně pomáhá. Letos přidal na doplnění expozice jezdectví ve Švýcárně 50 tisíc korun a dalších 200 tisíc korun věnoval na opravy sálu a svodů ve slatiňanské sokolovně. 

Po koncertech začne rekonstrukce stadionu
Po koncertech začne rekonstrukce stadionu