Voda je čistě přírodní, žádná chemie ji nečistí. Přesto jsou výsledky laboratorních rozborů velmi dobré. „V největší hloubce, což je 2,90 metru, je vidět na dno. Sám jsem překvapen,“ usmívá se vedoucí hlineckých městských sportovišť Pavel Kábele.

Počasí se letos stále mění a plně slunečních dní je zatím pomálu. Když teploty stoupnou, koupaliště se začne rychle zaplňovat. „Přijde i sedm stovek lidí za den, což je dobré,“ míní Pavel Kábele.

Zajímavé je, že čistotu vody ovlivňuje právě počet koupajících. Čím jich je víc, tím lépe. „Ano, na dně se tvoří usazeniny, které lidé rozvíří, a tím je čištění rychlejší,“ potvrzuje vedoucí sportovišť. Usazeniny jsou nezávadné, tvoří se proto, že provozovatel nepoužívá žádné chemické dryjáky. Dno se ale průběžně čistí speciálním vysavačem.

Koupaliště vzniklo přestavbou bývalé zchátralé plovárny na koupací biotop. Původní betonový bazén je zmenšený a přestavěný, kolem jsou pláže, hřiště a atrakce pro děti. Koupací biotop má dvě hlavní části – lagunu s rostlinami pro čistění vody a nádrž pro plavce. Maximální hloubka bazénu je skoro tři metry, kolem biotopu je ochranný val, parkoviště, nové budovy pro převlékání a také stánky s občerstvením.

Plánovaná kapacita je až 700 návštěvníků denně, což se ve slunečných dnech plní.

Biotopová koupaliště jsou nyní „in“. Mají relativně nízké pořizovací náklady, levný provoz a ještě jsou šetrná jak k přírodě, tak i ke zdraví citlivějších rekreantů. Vodu ocení především maminky malých dětí a také alergici.