Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj podpořil i chrudimskou Bambiriádu

Pardubice/Chrudim - Krajští radní na svém jednání 30. dubna odhlasovali podporu volnočasovým a kulturním projektům z regionu. Finanční prostředky tak získali žadatelé, kteří úspěšně prošli grantovými řízeními v oblasti sportu a volnočasových aktivit a v oblasti kultury a památkové péče.

10.5.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

„V obou případech požadavky předkladatelů projektů vysoko přesahovaly naše možnosti. Věřím však, že výběrová komise postupovala velice odpovědně a citlivě a že se podpory dostalo těm opravdu nejzajímavějším a nejprospěšnějším akcím,“ uvedla k přiděleným grantům krajská radní Jana Pernicová, zodpovědná za školství, kulturu a památkovou péči.

Grantové řízení v oblasti kultury a památkové péče bylo členěno do čtyř podprogramů. Největší objem finančních prostředků – 13,5 mil. korun – byl rozdělen v rámci grantů na podporu vlastníků a na příspěvky podle památkového zákona na opravy kulturních památek. Celkem bylo rozděleno 17,2 milionu korun mezi 264 z celkových 471 žadatelů. V případě grantového řízení v oblasti sportu a volnočasových aktivit bylo podprogramů dokonce osm, nejvíce peněz, 5,35 milionu korun, bylo uvolněno na výstavbu, rekonstrukce a opravy sportovních zařízení. V rámci tohoto řízení bylo úspěšných 331 projektů z celkových 604, mezi které byla rozdělena částka 8,4 milionu korun.

„Jsme si vědomi toho, že systém grantů, jako příspěvků na konkrétní projekty jednotlivých žadatelů, nemůže plně pokrýt všechny požadavky zařízení, která se starají o vhodné vyplnění volného času obyvatel kraje. Proto jsme zanalyzovali situaci v této oblasti a nad rámec grantových řízení se rozhodli podpořit činnost některých dalších krajských organizací,“ doplnila Jana Pernicová.

Z prostředků Pardubického kraje bylo rozděleno dalších 2,5 milionu korun mezi jednotlivá okresní sportovní sdružení, mezi nimi je i tělovýchovná jednota Orel nebo občanské sdružení Altus Chrudim, které je pořadatelem již tradičních Bambiriád.

10.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Okrsková komise objevila špatné sady volebních lístků

Pohřešovaný Jaroslav Malimánek.

Policie pátrá po seniorovi. Nevrátil se z tancovačky

Z třináctého patra v Chrudimi vyskočil muž

Chrudim - Nešťastné úmrtí šetří v sobotu dopoledne chrudimská policie.

Volební komisi přestěhovali do Kulturního domu

Třemošnice – Obyvatelé třemošnických místních části Skoranov, Starý Dvůr a Podhradí musejí během probíhajících voleb do poslanecké sněmovny odcestovat až do Třemošnice.

Když na dechovku, tak do Skutče

Skuteč – I když různé přehlídky dechových hudeb pořádali ve Skutči už dříve, největší takto žánrově zaměřenou akci tu pro milovníky dechovky vymysleli před 10 lety.

Mezi urnami aneb Když reportér vyrazí na pouť po volebních místnostech

Chrudim - Možná vám to přijde jako zvláštní koníček, ale když vás baví novinařina, může se i ze zdánlivě nudných voleb stát zajímavé odpoledne. Zdeněk Sasín mladší vyrazil "obhlédnout", jak se volí v některých obcích. Jeho "rychlozprávy" zveřejňujeme v autentické podobě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení