Rádi bychom touto cestou upozornili silničáře, kam by měli při opravách nasměrovat své síly, namísto mnohdy zbytečných oprav skoronových státovek.

Vaše fotoúlovky budou zveřejněny vždy ve čtvrtek na tomto místě Chrudimského deníku a také na našem webu.

Jednou z nejhorších, přitom poměrně využívaných silnic na Chrudimsku je silnice II. třídy číslo 343 z Trhové Kamenice přes Horní Bradlo na Seč . Špatný je zejména úsek z Kamenice do Bradla.

„Již léta je slibována celková rekonstrukce, ale vždy se to bez vysvětlení odložilo. Loni v říjnu dokonce proběhlo veřejné jednání investora s obyvateli a majiteli přilehlých pozemků s tím, že se začne s opravou v březnu 2019. Nakonec se tak nestalo a letos na jaře, jako každé brzké jaro, opět najeli cestáři a začali silnici spravovat tím, že výtluky plnili asfaltem a štěrkem. Tato repase

ale následnou zimu ohledně mrazů nikdy nevydržela a opět se objevilo plno výtluků,“ stěžuje se autor fotografií, čtenář Deníku Ladislav Bláha z Chrudimě. Nyní se však konečně a snad definitivně blýská na lepší časy. Pardubický kraj nedávno vysoutěžil zhotovitele rekonstrukce prvních osmi kilometrů z Trhové Kamenice do Vršova za Horním Bradlem, stavba za 150 milionů korun tak začne co nevidět.

Děkujeme Ladislavu Bláhovi z Chrudimě za jeho tip do čtvrtého kola seriálu. Své fotoúlovky z rozbitých silnic s komentářem zasílejte na adresu romana.netolicka@denik.cz