„Upozorňujeme občany, že ve dnech 20. – 30. dubna bude uzavřena křižovatka na Dukle, a to z důvodu opravy kanalizační vpusti a pokládky nového koberce,“ informuje tisková mluvčí chrudimské radnice Sylva Drašnarová, která jménem města děkuje za pochopení a omlouvá se především řidičům za vzniklé komplikace.

„Deset dní uzavřená křižovatka mi opravdu nevadí. Důležité je, že se nebudu rozčilovat při najetí do jámy ve vozovce,“ míní řidič Josef Novotný, který projíždí křižovatkou na Dukle každý den při cestě do zaměstnání.

Cestáři s nástupem jara postupně odstraňují výtluky. Záplaty už jsou v současné době na vozovce ve směru od Dukly na Vrcha, kde byla silnice velkou měrou rozbitá.

Největší investiční akcí směřující k opravě poničené silnice je stavba mezi Chrudimí a Hrochovým Týncem, jejíž ukončení je naplánované na 7. května. Do té doby bude úsek uzavřen pro veškerou dopravu, objížďky jsou stanoveny pro osobní, nákladní i autobusovou dopravu.

Dodavatelská firma mezi Chrudimí a Hrochovým Týncem obnovuje živičný koberec, a to metodou studené reprofilace. Cestáři sanují poničené krajnice a pokládají rovněž obrusné vrstvy.