Pět hodin cvičení týdně s Vlaďkou Bartlovou a upravený jídelníček jsou opravdu znát. Některé soutěžící už shodily i deset kilo. Výdrž a pevná vůle se jim opravdu vyplácí, přesto to pro ně hlavně zpočátku snadné nebylo.

„Největší krize jsem měla na začátku než si tělo zvyklo na režim jídla, porce, pitný režim a hlavně ostré cvičení s Vlaďkou. Nejhorší to bylo po aquaaerobiku, kdy mi v noci byla strašná zima. Do postele jsem vlezla v ponožkách a mikině. Vlaďka nám vysvětlila, že tělo začalo odbourávat tuky a proto nám byla zima. Po klasickém cvičení mě bolelo vše, ale teď jak aquaaerobik tak normální cvičení je v pohodě. Moc se na něj těším,“ přibližuje nesnadné začátky Lucie Oberreiterová.

Obdobné zkušenosti má i Michaela Doležalová. „Ze začátku jsem měla velké obavy z vynechání příloh a pečiva, ale se vším se tělo popralo statečně a s mottem : 'Hlavně mi neberte maso!' se dokázalo vyrovnat i s pokušeními v podobě účastí na plesech a rodinných oslavách. Samozřejmě jsme si asi už všechny vyzkoušely, jaké to je dát si vínko a ničím to nezajíst (normálně bychom to zajedly jednohubkami, chipsy a dalšími „prasečinkami“). Taková kocovina snad už nestojí za její opakování,“ popisuje Michaela s úsměvem.

„Mě krize zastihla před čtrnácti dny, kdy jsem po nedělním cvičení byla hrozně unavená a musela jsem se přemáhat jít cvičit v pondělí a další dny,“ přiznává Jana Mlatečková. „Po konzultaci s Vlaďkou jsem vše překonala, šla jsem si zaplavat, abych moje tělo a hlavně svaly uvolnila a vše bylo v pohodě, takže pokračuji dále. “

„Menší krizi jsem zažila až teď, kila šla hezky shazovat, ale za poslední tři neděle se mi váha pohnula jen o jeden kilogram dolů a trošku mě to zarazilo. Je to ale normální, jak nám i na začátku řekla naše trenérka Vlaďka, takže už si s tím hlavu nedělám,“ přiznává Jana Kloferová. „Navíc už se to zase zlepšilo,“ doplňuje.

Každý, kdo někdy bojoval s váhou, ví, že je kolikrát lehčí nějaký ten kilogram shodit, než potom váhu udržet. Hrozí nebezpečí, že člověk sklouzne ke starým návykům a kila se vrátí. Tomu by chtěly naše soutěžící samozřejmě předejít. „S Vlaďkou budeme pokračovat ve cvičení i nadále po ukončení soutěže. Dohodly jsme se s Janou Kloferovou a Míšou Doležalovou, že budeme cvičit a držet dietu dál a podporovat se, abychom vypadaly dobře v létě do plavek. S Míšou se totiž chystáme na společnou rodinnou dovolenou,“ prozrazuje Lucie Oberreiterová.
Jana Mlatečková ještě v tomto směru rozhodnutá není. „Chci toto moje 'novoroční předsevzetí' dodržovat do konce března a pak se dále uvidí,“ vysvětluje.

„Držte nám, lidi, palečky!“
Chrudim – Po šesti týdnech jsou účastnice soutěže Hubněte s Deníkem s výsledky víc než spokojené. A není divu. Pozitivní dopady cítí samy na sobě, potěšující je pohled i na ručičku váhy i ubývající centimetry. „Zatím jsem zhubla 7,2 kilogramu. Jsem s úbytkem váhy i centimetrů velice spokojená. Není to tolik, co mají ostatní holky, ale vzhledem k tomu, že mám nemocnou štítnou žlázu a beru léky, tak jsme společně zhodnotili, že je to slušný úspěch,“ pochvaluje si Lucie Oberreiterová.

Spokojená s výsledky je i Jana Mlatečková. „Já mám dole deset kilogramů, což je úplně super. Chodím cvičit a hlídám se ve stravování. Hlavně dávám pozor na nějaká tučná jídla, hodně mi pomáhá i odšťavňování ovoce. Šťávou se výborně zasytím a nemám potom pocit hladu. A má to i další výhodu, zatím se mi vyhýbá chřipka. Jsem tedy opravdu spokojená a to nejen s úbytkem váhy, ale i s mým psychickým a tělesným vyrovnáním,“ říká.

Stejné množství kilogramů jako Jana Mlatečková shodila i Michaela Doležalová. „Váhový úbytek od 9. ledna k úternímu ránu (15. února – pozn. red.) činí deset kilogramů. Je to i pro mě samotnou dosti překvapující, když vezmu v úvahu, že minulý rok jsem tohoto váhového úbytku dosáhla až po pěti měsících. Je znát, když se k úpravě (nebudu to nazývat dietou, protože můžeme jíst vše) jídelníčku a do ledna dosti šílených stravovacích návyků přidá ještě intenzivní cvičení,“ vysvětluje.

„Od začátku hubnutí uplynulo pomalu šest týdnů a já jsem zhubla 7,5 kilogramu,“ shrnuje svoje výsledky rovněž spokojeně Jana Kloferová. „Čekají nás ještě asi tři týdny soutěže, a tak se může stát, že budu mít dole i deset kilo. A když ne, i tak budu moc spokojená, protože plán trenérky byl u mě jen pět kilogramů a to už jsem dávno splnila na víc než sto procent,“ Není to ale jen o shozených kilogramech, tvaruje se i postava a ubývají centimetry. „V pase jsem se zmenšila o osm centimetrů,“ pochlubila se ještě Jana. O dva centimetry větší úbytek hlásí i Michaela. „Přes prsa naštěstí nehubnu, jinak mám přes břicho o deset centimetrů méně a stejně jsem ubrala i v pase,“ dodává.

Do konce soutěže mnoho nechybí, ale všechny soutěžící si už nyní zaslouží obdiv za svou výdrž. I poslední týdny ale budou náročné. „Držte nám, lidi, palečky!“ prosí za všechny Jana Kloferová.