VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Křižovatka v Chrasti? Hustota dopravy srovnatelná se silnicemi prvních tříd

Chrast /INFOGRAFIKA/ - Výsledky dopravního průzkumu provedeného před nedávnem v Chrasti přinesly čísla o tom, že městem denně projíždí po silnici 2. třídy č. 358 více než sedm tisíc vozidel.

23.2.2012 3
SDÍLEJ:

Chrast. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv VLP

Počet osobních automobilů, náklaďáků a motorek je tak v Chrasti srovnatelný například se stavem na silnicích 1. třídy č. 37 v Nasavrkách (8 tisíc aut) nebo na silnici č. 17 v Hrochově Týnci (rovněž 8 tisíc vozů).

Primát „Tyršovky“

Ze zprávy společnosti Czech Consult, jež průzkum provedla, vyplývá, že nejvíc zatíženou částí města je vozovka v Tyršově ulici v úseku od křížení s ulicí Tylovou po nedaleké křížení s ulicemi Osady Ležáků a Jiráskova. Celodenní obousměrná intenzita tu dosahuje 7027 vozidel (3391 vozidel ve směru na Chrudim, 3636 vozidel směrem na Skuteč).

„Směrem k Podlažicím a dál ke Skutči intenzita klesá. Na hlavní silnici se postupně připojují další komunikace přenášející významnou část intenzity. Například ulice Jiráskova čítá 2445 vozidel v obou směrech. Z ulice Jiráskovy přitom denně odbočí na nepřehledném odbočení vlevo do náměstí 539 vozidel. Když odmyslíme průběžné směry na hlavní komunikaci, tak jde o nejzatíženější křižovatkový pohyb,“ uvádí se dále ve zprávě.

#nahled|https://g.denik.cz/34/5e/intenzita_chrast022012_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/34/5e/intenzita_chrast022012.jpg|Zátěžový diagram, znázorňující celodenní počty vozidel průtahu města Chrast. #
Zátěžový diagram, znázorňující celodenní počty vozidel průtahu města Chrast a přilehlých Podlažic odděleně pro jednotlivé směry. Zdroj: Czech Consult

Přes sto náklaďáků

Silná zdrojová i cílová doprava je podle průzkumu také v oblasti náměstí a v místě vozidel vyjíždějících či vjíždějících do nebo z ulice U Pošty (obousměrně jde o 1465 aut).

Na výjezdu směrem na Chrudim byla za sokolovnou zjištěna celodenní obousměrná intenzita těžkých nákladních vozidel na úrovni 130 vozidel. U výjezdu z Podlažic na Skuteč bylo napočítáno 142 vozidel v obou směrech.

#nahled|https://g.denik.cz/34/5e/intenzita1_chrast022012_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/34/5e/intenzita1_chrast022012.jpg|Zátěžový diagram centrální části města Chrast. #
Zátěžový diagram centrální části města Chrast (náměstí), znázorňující celodenní počty vozidel odděleně pro jednotlivé směry. Zdroj: Czech Consult

Pět set na přechodu

Pěší dopravou je nejvíce zatížen přechod v centrální části náměstí, kde byla zaznamenána celodenní intenzita 533 chodců v obou směrech. Druhým nejzatíženějším přechodem je přechod před Komerční bankou, jehož celodenní intenzita dosahuje hodnoty 358 chodců.

Dopravní průzkum poslouží městu jako podklad pro budoucí dopravní změny s ohledem na bezpečnost obyvatel i návštěvníků Chrasti. „Všechna opatření zmírňující negativní dopady dopravy budou řešena v závislosti na finančních možnostech,“ dodala starostka Martina Lacmanová.

#nahled|https://g.denik.cz/34/5e/intenzita2_chrast022012_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/34/5e/intenzita2_chrast022012.jpg|Intenzita dopravy v Chrasti - počet vozidel na vjezdu do Chrasti od Chrudimi.#
Graf znázorňuje směr vjezd do Chrasti od Chrudimi, kde je zřetelná odpolední návratová špička. Zdroj: Czech Consult
#nahled|https://g.denik.cz/34/5e/intenzita3_chrast022012_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/34/5e/intenzita3_chrast022012.jpg|Intenzita dopravy v Chrasti - počet vozidel na výjezdu z Chrasti směrem na Chrudim.#
Graf znázorňuje opačný směr výjezd z Chrasti směr Chrudim (v profilu za sokolovnou). Zde je výrazná ranní odjezdová špička směrem na Chrudim, Pardubice do zaměstnání. V dopoledním období se intenzity dopravy v tomto směru dostávají téměř na polovinu ranní špičkové hodiny. Zdroj: Czech Consult

Autor: Marek Nečina

Místo události:
23.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Aktuální snímek okolí Hotelu Bohemia.

Řešení chybí, takže hotel dál zarůstá plevelem

Ilustrační foto

Namol opilý muž vlezl do cizího skladu, kde chtěl krást

Za napadení dvou žen hrozí muži vězení

Chrudim – Napadení dvou žen z 22. listopadu tohoto roku má pokračování.

Tři lidé utrpěli popáleniny při požáru v Poličských strojírnách

Polička - O půl desáté ráno museli hasiči zasahovat v Poličských strojírnách na Bořinách. V areálu hořel bezdýmný střelný prach.

Nově se do zpívání koled zapojí také senioři

Chrudimsko – Ke středeční akci Česko zpívá koledy už tradičně v Chrudimi patří dětský folklorní soubor Kuřátka pod vedením Radky Ehrenbergerové.

Vichřice převrátila přívěs na silnici

Chrudimsko - Do úterních sedmi hodin ráno zasahovali hasiči na území Pardubického kraje u 70 událostí, které způsobila vichřice. Nejhůře bylo zasaženo Chrudimsko, kde hasiči řešili 34 případů. Nejčastěji to byly stromy popadané na silnice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT