„Jeho podstatou je zachování stávajícího jeviště s dosavadní promítací plochou a současně zachování dnešního šestatřicetimetrového odstupu této plochy od nové promítací kabiny," vysvětluje Richard Herbst ze sdružení MaChr.

Auta zleva i zprava

Členům chrudimského spolku nikdy nevadila zvažovaná redukce diváckých míst z někdejších zhruba 1000 sedadel na budoucích 300 - 350 míst. V návrhu MaChru tak nové hlediště zabírá v podstatě jen centrální část toho dnešního.

V místech po obou jeho stranách jsou pak zakreslena některá parkovací stání, s nimiž původní studie města počítá právě i v prostoru dnešní promítací kabiny. Dalších 20 parkovacích stání by podle MaChru mohlo být vytvořeno v mírně rozšířené Lázeňské ulici v prostoru pod hradbami.

Volají po diskuzi

Starosta města Petr Řezníček se ale při možné stavební činnosti v Lázeňské bojí o osud městských hradeb. „Sesuvu jsme se tu ostatně dočkali už před několika lety, kdy v zemi pod hradbami kopal jeden z místních obyvatel. Je to ale jen moje obava, rozhodující bude názor komise a architekta," připomíná starosta.

Richard Herbst oponuje, že svah nad možnými stáními lze kotvit a zpevnit využitím čtyř zemních pilotů a betonu. „Nejvíc mě štve, že radnice nechce připustit, abychom si s architektem a s dalšími odborníky společně sedli u jednoho stolu a vysvětlili si, co je možné a co už je naopak úplná hloupost. Mám pocit, že je už rozhodnuto," dodává Richard Herbst.