Každým rokem se do malebného údolí Šilinkova dolu u obce Kutřín na skutečsku sjíždějí děti ze všech koutu České republiky, aby si užily trochu netradičně čtrnáct dní svého prázdninového volna.

Ač se to nezdá, je to již patnáct let, kdy úplně poprvé zavlála zástava oddílové skupiny Tramping právě na tomto táboře. O to více se letos slavilo.Tábor již navštívilo více než 1400 děti a někteří i po letech přijíždějí, aby si zavzpomínaly. Však je na co. Týdny spočasím jako vymalovaným a naopak roky povodní, kdy bylo třeba vše evakuovat, vandry pod širé nebe, noční hry plné záludných strašidel, vyjížďky na koních, zajímavé ukázky zčinnosti dobrovolných hasičů, psovodů, policie ČR aj.

Letos jakoby sluníčko přálo právě tomuto jubileu. Stále se usmívalo a tak se mohlo soutěžit,koupat,užívat si táboráků skytarou,vyjít si na vandr do nedalekých Toulovcových Maštalí.Naučit se o nějaké to souhvězdí zase navíc. Jak říkají ti nejstarší táborníci, abychom mohli machrovat doma.

Zvolili jsme největší šeredu tábora „Miss šereda Kutřín 2007“. Zatancovali si klacické disco, ale našel se i večer společenského tance „Staročeský věneček“, kdy pánové vyzývali děvčata srůží vruce ktanci vrytmu valčíku, polky či mamba. Za odměnu si mohli vybrat ty nejkrásnější věnečky, které pro ně zhotovila děvčata.A když bylo takové vedro, že se nechtěl pohnout ani lísteček na stromě , tak se vyrábělo něco na památku. Okrasné košíčky zdobené sušenými květinami,sovičky ze šišek, ubrousky zručního papíru, malovaní kachliček barvami na sklo a nejstarší děvčata zahájila první ročník vykrajovaní a zdobení zeleniny. Letos to byly překrásné práce zokurek a rajčat a příště přidají jablka a ředkvičky.

Víkend byl velmi nabitý .V pátek čekal celý kolektiv táborníků výlet na letiště ve Skutči, kde členové Aeroklubu Skuteč nám umožnili si prohlédnout hangáry světroni a ultra-lehkými letouny. Vysvětlili nám co a jak je třeba, aby se mohlo létat. Zájemci si mohli sednout přímo do větroně a osahat si všechna ta „hejblata“ co jsou potřebná křízení. Následovala ukázka vyšší pilotáže navětroni, kterou pro nás připavil p. Novotný a p. Stehno za.k. Skuteč, abychom si dokázali představit co všechno musí dobrý pilot umět. Po celou dobu naší návštěvy probíhaly seskoky parašutistů zA.K.Chrudim. Ukázali nám jak je padák veliký, jak se musí umět zabalit a povyprávěli nám různé zajímavosti ohledně seskoků přímo zmotorového letadla. Na závěr výletu se zájemci zúčastnili vyhlídkových letů nejen nad krajinou skutečska, ale i přímo uviděli své tábořiště zptačí perspektivy.

Vsobotu se snapětím čekalo na večer, kdy nás navštívila historická skupina Rabidus zPardubic u předvedla nám svou skvělou ohňovou show.A než jsme se omrkli přiblížil se konec tábora a sním i poslední hry a poslední táborák. Ještě všichni obdrželi nějaké ty upomínkové plyšáčky za snažení vsoutěžích , proběhlo slavnostní losování o další ceny včetně mobilů a simkaret .Ale, jak už se říká,něco končí,aby něco nového začalo.

My si slíbili, že příští rok zase posledních čtrnáct dní včervenci se sejdeme vKutříně. A jestli chcete, můžete přijet za námi.