Vavřín vítězství a dvoutisícovou finanční prémii si odnesli manželé Bečkovi z ulice Svatopluka Čecha a Irena Odvárková ze sídliště U Stadionu.

„Účast na akci nebyla zatím velká. Shodli jsme se ale s jejími aktéry na tom, že bude dobré v soutěži v dalších letech pokračovat,“ uvádí Šárka Trunečková, koordinátorka projektu Zdravé město Chrudim.

Úsilí o vylepšení vzhledu města je chvályhodné. Avšak úřednicky strohá a fádní budova městského úřadu v Pardubické ulici nesnese srovnání třeba s magistrátem v Pardubicích. Ten je nazdobený bohatými peřejemi červených květů.

„Budovy úřadu na Resselově náměstí květinovou výzdobu dostaly. Konkrétní představu o výzdobě budovy v Pardubické ale zatím nemám,“ říká chrudimský místostarosta Petr Řezníček. „Investovali jsme nedávno třeba do odpočinkové plochy v Novoměstské ulici. Mám připravené i další náměty na doplnění městské zeleně,“ uzavírá Řezníček.

Na příjemné okolí myslí i jiní. Vynikající příklad je vidět v Soukenické ulici. Tady věnoval provozovatel penzionu Jiří Šmok květinám snad každičké volné místo.

Komentář autora článku Marka Nečinyk dané problematice najdete v rubrice "K věci".