Aby ne, náklad je 33 metrů dlouhý, ale především skoro šest metrů široký a stejně tak vysoký. Na trase těžkotonážního kamionu budou energetici nadzvedávat dráty elektrického vedení, aby pod nimi náklad projel.

V Hlinsku a ve Rváčově dokonce možná lidé budou chvíli bez proudu, protože vedení budou asi muset na chvíli sundat.

„V několika případech budeme vedení nadzvedávat, aby souprava mohla projet. V pátek pouze krátkodobé vypnutí zaregistrují obyvatelé v Hlinsku a ve Rváčově. Po projetí soupravy budeme okamžitě vše uvádět do původního stavu,“ uvedla mluvčí východočeské skupiny ČEZ Šárka Lapáčková Beránková.

Z Přerova vyjede obří náklad ve čtvrtek ve dvě ráno, noc na pátek přečká v Černé hoře, odkud pak vyjede v devět ráno. Do Prachovic by měl dorazit kolem 18. hodiny.

Obří náklad zkomplikuje život na Svitavsku a Chrudimsku, a to nejen řidičům. Na Hlinecku musí energetici na chvíli i shodit proud.Zdroj: ČEZ/Šárka Beránková

Rozměry nákladu:

délka 33 m
šířka 5,65 m
výška 5,9 m

- Rozměrný obal pece bude na trase od čtvrteční noci do pátečních večerních hodin.

- Má před sebou 230 km dlouhou trasu z Přerova do Prachovic.

- Souprava noc ze čtvrtka na pátek přečká v Černé Hoře.

- Orientační časy průjezdu v pátek: 11:00 Bystré, 12:00 Polička, 14:40 Hlinsko, 15:40 Trh. Kamenice, 16:20 Slatiňany, 17:00 Vrcha u Chrudimě, 17:20 Nový Dvůr u Heř. Městce, 18:00 Prachovice