Práce na zdejším přednádraží zdánlivě směřují do finiše. Možná ale bude nakonec všechno jinak a kvůli fušerskému zpracování dlažby se kolaudace pozdrží.

Nekvalitní práce je tu patrná laickým okem. Deník už v červenci upozornil na vyjeté koleje v nové žulové dlažbě od těžkých stavebních aut, křivě položené kostky či nesoulad v nivelitě s kanalizačními poklopy. Do očí bijící jsou i špatné dořezy betonové dlažby, nelícující spáry nebo úpravy lemů. Udivující byl i způsob pokládky slepecké dlažby.

Jako Třída Míru v Pardubicích

Nekvalitně provedené detaily se už staly terčem údivu a někdy i posměchu na sociálních sítích. „Koukám, to je podobně fušerská práce, jako když se před lety dláždila v Pardubicích Třída Míru,“ napsal na Facebook jeden Pardubák

„Již jsme kvůli tomu měli několik jednání s oběma dodavatelskými firmami. Pouze společnost Eurovia se však k závadám postavila čelem a slíbila, že problémy vyřeší,“ uvedl starosta Chrudimě František Pilný.

Na části nerovné dlažby se tak již stalo. Podle starosty firma některé křivě vydlážděné plochy na zkoušku zkusila srovnat 300kilogramovým dusadlem, což pomohlo.

Zakázku má na starosti konsorcium firem Matex a Eurovia. Například stavbyvedoucí z firmy Matex však s Deníkem včera odmítl komunikovat.

Nerovnosti byly už od počátku jsou na velkém procentu povrchů. Město obě stavební firmy již v červenci na nedostatky upozornilo s tím, že požaduje nápravu bez navýšení ceny nebo bez prodloužení termínu dokončení. V sázce je však 30milionová dotace, kterou město musí uplatnit do konce roku.