"Máme dost respirátorů různých druhů i barev na skladě, takže jejich objednávky vyřizujeme prakticky obratem. Z lednových a únorových prodejů ale usuzujeme, že lidé si zvykli používat víc respirátory a zásoby si začali dělat už v lednu. V lednu jsme čelili první extrémní poptávce zákazníků po prohlášení pana premiéra Babiše, která ale nijak významně zásilky zákazníkům nezpozdila, protože jsme ji vykompenzovali během jednoho, dvou dnů," řekl Vladimír Finsterle.

Skladové zásoby jsou podle jeho slov připraveny, zásoby má Lékárna.cz asi na dva týdny extrémního zájmu, jde o respirátory různých druhů, různých velikostí balení i různých barev. "Na další potenciální vlnu zájmu, která teď může vzniknout, jsme de facto byli připraveni už v okamžiku, kdy pan ministr Blatný avizoval v médiích aktuální respirátorovou povinnost," dodal Finsterle.

Zajímavostí je, že ještě loni v lednu tento internetový obchod respirátory FFP2 vůbec neprodával, a letos už čelí asi třetí v pořadí vlně zájmu o ně. Firma týdně prodává až 40 tisíc respirátorů.