Městská rada na svém zasedání schválila patnáctiletou výpůjčku pozemků vrekreačních lesích, které se nacházejí vkatastrálním území Slatiňan, Škrovádu a Rabštejnské Lhoty.

Díky ní se mohou realizovat stavební úpravy lesních cest uceleným způsobem. „Podobná situace je ve vztahu ke společnosti Lesy ČR. Vzhledem ktomu, že jsou vlastníkem mnohem většího území, bude uzavřena partnerská smlouva. Díky ní se lesní stezky nebudou stavebně ivzhledově lišit, Lesy ČR postupně navážou na naše cesty,“ pokračuje místostarosta.

 

Krátké video z Podhůry si můžete prohlédnout v galerii!

 

Do rekreačních lesů na Podhůře poplynou značné finanční prostředky. Zatímco město Chrudim má vyčleněný rozpočet na 18,5milionu korun a chce požádat odotaci Evropskou unii, jeho budoucí partner neváhá vydat sumu ve výši třicet milionůkorun.

Projekt neobsahuje pouze úpravu lesních cest, ostatně ani ta není po stavební stránce vmnohých úsecích jednoduchá. Musí se například řešit úrovňové nesrovnalosti nebo problémy skanalizací. Počítá se sdalším zatraktivněním území, například vybudováním lanové dráhy.