Postkomunistická doba přinesla domácí videa i rozšířenou nabídku televizních kanálů, což bylo na návštěvnosti kina znát. Nechat krásný a rozsáhlý areál ladem anebo ho z části přeměnit na parkoviště, o čemž se také uvažovalo, ale odmítli členové Spolku MaChr za Chrudim malebnou, který tvoří dobrovolníci a sympatizanti. Od roku 2011 má spolek prostory pronajaté a pořádá v nich filmové projekce, ale i kulturní a společenské akce.

O budoucnosti letního kina se jedná už hodně let, ale v minulém roce radnice se spolkem MaChr za Chrudim malebnou dospěly ke kompromisní dohodě. Výsledný návrh zachovává areál letního kina doplněný o zadlážděný prostor nádvoří, v části lokality zůstane park,.

Poloostrov, na kterém se "leťák" rozkládá, bude rozdělen na dvě propojené části, městskou a přírodní. Na první bude zpevněné nádvoří, přiléhající k budově muzea, na druhé městská zahrada s letním amfiteátrem. Nádvoří zaplní kavárenské stolky a vznikne tu i místo pro dětské hry a pétanque. Na jeho kraji bude umístěna nová promítací kabina, v přízemí této budovy najde místo bufet.