Že to na blátě hodně klouže, o tom se mohlo přesvědčit všech 25 posádek sobotního „Sprint Slalom Slide“. Tedy závodu, pořádaného na polním letišti u Dobrkova organizátory z Rallye teamu Chrudim s podtitulem „Přijďte si zajezdit i v novém roce na sněhu nebo asfaltu“.

Po sněhu sice nebylo v sobotu kvůli panující oblevě ani památky, ale na mokré vozovce museli řidiči i tak prokázat skutečné umění. Po sprintu na zhruba čtyři sta metrů dlouhém úseku totiž následovala prudká „vracečka“ na ploše pokrytém mazlavým blátem a pak ještě stejně dlouhý zpáteční slalom mezi kužely.

„Uspořádáním této akce jsme vlastně umožnili široké veřejnosti účast v klasických závodech, kde ani nejde tolik o výkon motoru, jako spíš o řidičskou dovednost. Myslím, že pro každého by mělo být například důležité poznat, co to s autem i s ním udělá, když dostane smyk na blátě nebo na mokré silnici,“ vysvětluje organizátor závodu Martin Kučera z Rallye teamu Chrudim. „K takové zkušenosti tady lze navíc přijít naprosto bezpečně, hrozí jen vražení do pneumatik na dráze nebo vyjetí vozu do pole. Na trati je vždy jen jedno auto, takže jiná srážka nepřipadá v úvahu,“ doplňuje Kučera.

Během celé soboty proběhlo hned šest rychlostních zkoušek, během kterých najezdil každý ze „závodníků“ kolem 12 kilometrů. Některé z nich přitom vydatně skrápěl občasný déšť. Vítězství v pěti vypsaných třídách si nakonec vybojovali Jan Klesnil, Václav Plíšek, Libor Kubišta, Miloš Kučera a Jan Jíňe.