Pláže byly plné opalujících se maminek s dětmi.

„Teplota vody v nádrži byla v sobotu kolem třiadvaceti stupňů Celsia, viditelnost až do dvou a půl metrů hloubky, což souvisí s čistotou vody. Zatím je na dobré úrovni,“ řekl hrázný Sečské přehrady Vladimír Stárek.

Dobrou kvalitu vody potvrzují i poslední měření chrudimských hygieniků. Nejen proto jsou pláže zaplněny lidmi, kteří využili vodu o příjemné teplotě ke koupání, odpočinku nebo ochlazení se. Lidé relaxovali na lodičkách, děti vyzkoušely aquazorbing a na březích si stavěly vodní hrady. Turisté prohlíželi okolní zříceniny hradů Vildštejn a Oheb.

Někteří se zchladili správně vychlazeným mokem „ze sedmého schodu“ nebo jiným studeným nápojem z nedalekého občerstvení. Na bezpečí osob na pláži dohlíželi v kempu záchranáři z Vodní záchranné služby Chrudim.

„Budeme zde držet službu po celou dobu prázdnin. V loňském roce jsme měli několik technických zákroků při potopených loďkách, ale také jsme zachraňovali jeden lidský život,“ popsal práci záchranářů jejich vedoucí Jan Kubánek.

V Seči se nehasila jen žízeň rekreantů. Profesionální a dobrovolní hasiči vyjížděli k požáru, který byl zapříčiněn vysokými teplotami a s tím souvisejícím suchem.

(pk, les)