Víceúčelový amfiteátr by mohl nabídnout možnost trávení volného času. Lidé by uvítali prostor na odpočinek a sport. Navrhují využít areál i pro část akcí, které probíhají na Resselově náměstí: Obžinky, Loutkářská Chrudim a podobně,“ uvádí koordinátorka Zdravého města Chrudim Šárka Trunečková. Jak vyplynulo z diskuze u kulatého stolu, prostor by měl být otevřený i pro aktivity neziskových a dalších organizací. „Zároveň je ale nutné řešit otázku přístupových cest a parkování. Zajímavým námětem byla například i možnost zadání studie studentům architektury ČVUT,“ dodává Trunečková.

Jedním z hlavních důvodů trvalého zrušení provozu letního kina v Chrudimi byla nízká návštěvnost, což vedlo ke zvyšování ekonomických nákladů. Promítací systém, ale i sociální zařízení potřebovaly nutnou rekonstrukci. Jistá omezení přinesla výstavba nového bytového domu v Poděbradově ulici.
Na uzavření „letňáku“ se bezesporu projevily vysoké ceny za promítání filmových premiér i značná konkurence v podobě velkých multikin.