Provozovatelé autokempů na Chrudimsku nebudou na první polovinu letošních prázdnin vzpomínat rádi. Studené počasí jim totiž odehnalo téměř všechny zákazníky.

Uprostřed travnatého palouku sečského autokempu Pláž trůní jen několik stanů. Správci areálu Jiřímu Řezníčkovi nezbývá než doufat, že se špatně zahájená sezónanakonec překlopí do své lepší poloviny. „Je to škoda. Zrovna když se město po letech rozhodlo provozovat areál ve vlastní režii, přijde taková mizerie s počasím,“ komentuje dosavadní průběh léta Řezníček. Město přitom připravilo pro návštěvníky některá vylepšení, třeba v podobě moderně zařízené kuchyňky, klubovny s televizorem, občerstvením a hračkami pro děti nebo herny s pinpongovým stolem.

Letošní červenec proklíná i Bohumil Starý, majitel zavedeného kempu v Konopáči. „Nebýt několika rekreantů z Nizozemska, nejraději bych zavřel. Když už se nějací hosté objevili, zavřeli ráno stan a odjeli někam na celodenní výlet. Nebo se vypravili za koupáním do chrudimského krytého bazénu,“ komentuje sezónu Starý. Voda v rybníku uvnitř kempu je přitom nádherně čistá. Jenže hostům nezbývá, než chodit po břehu v bundách a krmit divoké kachny, které sem občas odněkud přilétnou.