Smyslem této akce je poukázat na možnosti využití volného času dětí a mládeže. Svoji činnost zde bude prezentovat na 30 organizací z celého Pardubického kraje. Jako každý rok je Bambiriáda v Chrudimi pořádána Občanským sdružením Altus za podpory Pardubického kraje, města Chrudim a České rady dětí a mládeže.

V parku nebude o zábavu nouze, neboť všechny organizace připravily opravdu pestrý program. Děti se mohou těšit na, překážkovou dráha poslepu, zábavné testy, opičí dráhu pro sportovce, bludiště, stolní hry, lanové překážky, ukázky keltských řemesel, projížďky na lodičkách a mnoho dalšího. „Na akci se představí desítky organizací od Pardubic, Heřmanova Městce, České Třebové až po Svitavy,“ dodává předseda Občanského sdružení Altus Martin Benák.

Nechybí ani tradiční pódiová vystoupení. „Připraven je šestnáctihodinový maratón. Stejně jako v loňském roce je pódium rozebrané a bude patřit tanečníkům, divadelníkům i zpěvákům,“ dodává režisérka pódiových vystoupení Eliška Hortenská.

Vstupenka z této akce také opravňuje každého držitele do 15 let k volnému vstupu během konání akce do Muzea loutkářských kultur a Regionálního muzea v Chrudimi. I letos budete moci sledovat online Bambiriádu pomocí článku dětských novinářů na serveru www.chrudimka.cz, a dále budou vysílány živé vstupy v rádiu Pohoda přímo z akce.

Záštitu nad letošním ročníkem převzali náměstek hejtmana Pardubického kraje Marie Málková, radní Pardubického kraje Miloslav Macela a místostarosta města Chrudim Roman Málek.