Chrudimská beseda zveřejnila nový plakát nadcházejícího 73. ročníku festivalu Loutkářská Chrudim. Pestrobarevné dílko navrhl scénograf a výtvarník Marek Zákostelecký.


Nahrává se anketa ...

Každopádně by Chrudimáci mohli jeho plakát přijmout. Jsou přísnými kritiky, což už ostatně v minulosti předvedli, když téměř hromadně odsoudili celerovou hlavu s umělým chrupem nebo směsici různých věcí - špulky, kleští či gumových rukavic - na jednom obraze.

Podívejte se na plakáty z doby, kdy byla Loutkářská Chrudim v počátcích:

Open program, dílny pro veřejnost nebo tradiční koncerty budou jako každoročně součástí akce. Pořadatelé ve svých plánech nevynechali ani velmi oblíbený pouliční loutkářský festival, který se vždy koná v ulicích v centru města Chrudim.

Tréninky se uskutečni v průmyslové zóně a na dvoře Městského úřadu v Chrudimi.
Motoparta bojuje proti nehodám. V Chrudimi startují kurzy pro motorkáře

Termín už je stanoven na neděli 30. června. Návštěvníci se mohou těšit na různá hudební vystoupení, koncerty, divadla, kramářské písně, flašinet, slam poetry, workshopy, happeningy, hry, řezbovaný kolotoč a další setkání různého druhu.

Festival Loutkářská Chrudim vznikl v roce 1951 a je to nejstarší nepřetržitě dosud trvající loutkářský festival na světě. Získal mezinárodní značku kvality EFFE, neboli evropskou známkou kvality pro mimořádně kvalitní umělecké festivaly.