Stavební pozemky mají výměru 1053 metrů čtverečních. Stojí na nich parkoviště, zeleň i příjezdová cesta. Podle rozhodnutí rady města by výše nájmu činila 75 korun za metr čtvereční a rok, do kasy by tedy ročně putovalo téměř osmdesát tisíc korun. Firma EK3 má ale ještě možnost pozemky koupit, a to za cenu 1000 Kč za metr čtvereční.

„Navrhujeme tuto variantu k odsouhlasení zastupitelstvu,“ potvrzuje starosta Chrudimě Jan Čechlovský. Administrativní a zároveň bytový dům, který má být před Penny Marketem postaven, by měl podle návrhu architekta Karla Théra stát na čtyřmetrových pilířích. „Mezi nimi tak vznikne průhled na obchod,“ vysvětluje starosta.

Dohady o pozemcích mezi vedením města a firmou EK3 trvají už dlouho. Radnice má zájem, aby se podoba ulice Obce Ležáků změnila podle vize městského architekta Karla Théra. Ten ji vidí jako komunikaci obklopenou obchůdky, kancelářemia byty.

Penny Market byl postaven vprostoru, kde sídlil podnik Tramontáž Chrudim. Pozemky koupila firma EK3 zPlzně, ale část parkoviště zůstala vmajetku města. Jeho úsilí dohodnout se sfirmou EK3 konečně dospělo kdohodě a jak to vypadá, bulvár navrhovaný městským architektem Karlem Térem se může začít realizovat právě díky uvažované výstavbě domu spilíři. Pod nimi by měla parkovat auta. Na území, které by se mělo stát součástí třicetiletého pronájmu, existuje stavební uzávěra. Kté se vedení radnice odhodlalo proto, aby se nezačalo stavět vareálu ČSAD Bus, který stojí vsousedství Penny Marketu.