Prvně Slavkovice

V Heřmanově Městci a okolí se Tříkrálové sbírky zúčastnilo 16 skupinek, tedy rekordní počet 61 koledníků a jejich průvodců. Nejmladšímu králi byly 4 roky, nejstarší „královně" 62 let. Podařilo navštívit většinu domácnosti i v místních částech. Dvě skupiny navštívily obyvatele Kostelce u Heřmanova Městce a poprvé i Slavkovic."V naprosté většině se koledníci setkali s přívětivým přístupem, lidé někde až s dojetím čekali na koledu. Mnohde dostali králové nejen finanční příspěvek, ale třeba i bramboráky nebo sladkosti," řekl organizátor sbírky Marek Výborný.

Výtěžek Tříkrálové sbírky 2014 v Heřmanově Městci bude použit na projekty Farní charity v Chrudimi, která má působnost i na Heřmanoměstecku. Mezi ně patří charitní ošetřovatelská a pečovatelská služba v regionu Chrudimska, občanská poradna, sanace rodin organizování mimořádné finanční pomoci a humanitární pomoc v ČR i zahraničí.

Hlineckou sbírku organizovala Farní charita Nové Hrady u Skutče. Peníze, které byly při tříkrálové obchůzce vybrány, poslouží k nákupu vozidla se speciální úpravou pro ambulantní služby a rekonstrukci domu v Hlinsku, ve kterém budou ubytovány matky s dětmi v tíživé životní situaci . Zbude i na to, aby novohradská charita poslala peníze do Indie, kde vzniká dětské večerní vzdělávací centrum v oblasti Karnataka .

Lze přispět i nyní

Dobročinná akce Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí u nás. Výtěžek sbírky je určen především na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Část výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.

Nebyli jste v sobotu doma? Je tu možnost dárcovské SMS. Její formát je DMS KOLEDA a odesílá se na číslo 87 777. Do Tříkrálové sbírky lze přispět také bank. převodem nebo poštovní poukázkou na konto: 66008822/0800 u České spořitelny, VS: 777.

(ron, mv)