„Když už večer chodíte rozsvěcet svíčky na místo nehody, jděte laskavě po kraji. Dneska večer se proti mně vyřítilo ze zatáčky auto v protisměru, protože se vyhýbalo chodcům, co se vraceli do Chrudimi. V tu chvíli mi nebylo moc do zpěvu,“ napsal na web Chrudimského deníku jeden z diskutujících, který se podepsal jako Luboš.

Pod článkem se nachází už dvě stě šestnáct příspěvků. Někdo posílá poslední sbohem kamarádovi, jiný vyjadřuje upřímnou soustrast zarmoucené rodině.

Velká polemika se vede kolem zveřejnění videozáznamu z oživování. Záběry na dlouhou a intenzivní masáž mladíkova srdce a poté i pohled na prohraný boj záchranářů se smrtí nenechaly nikoho chladnými. Redakce Chrudimského deníku sklidila od některých čtenářů za toto video kritiku. Přicházely žádosti o stažení záběru resuscitace na web, mail i telefon.

Lidé se v názoru opět rozdělili na dva tábory. „Prosím redakci! Dejte to video pryč. Je to hnusný, vidět takhle umírat kamaráda,“ je napsáno v jednom příspěvku. Reakce na sebe nenechala čekat: „Na videu není nic drastického. Všichni si uvědomte, že je to realita, která může potkat kohokoliv z vás.“ S těmito slovy se redakce Chrudimského deníku ztotožňuje.

Ano, zveřejnili jsme drsnou realitu. Ukázali jsme těžkou a odpovědnou práci záchranářů. Doufáme, že ji budou mít ti, kteří video zhlédli, dlouho v paměti. Pokud si jen zlomek z nich uvědomí křehkost života a sundá nohu z plynu v rychle jedoucím autě, měla naše snaha o prevenci smrtelných úrazů na silnicích smysl. Video jsme z webu odstranili.