V chrudimském městském kině byla divákům donedávna při sledování filmových projekcí zima. Na vině bylo nevyhovující zkušební nastavení tamějšího otopného systému.

„Dnes večer jsem navštívil kino. Byla tam taková zima, jako by snad ještě ani nezačali topit," stěžoval si radnici už koncem listopadu Chrudimák Jiří Bohuněk. „Mamka občas navštěvuje dopolední představení a stěžuje si na to samé. Vím, že více tepla znamená i větší náklady, ale nemohlo by město přidat na topení pár korun navíc? Jistě by se nějaká korunka v rozpočtu našla," přemítal muž, který jinak provoz kina chválil. Jen si prý takto mnozí lidé rozmyslí, zda zmrzat v kině, nebo raději zůstat doma u televize.

Kino bylo městem zařazeno do projektu EPC, který má v návaznosti na efektivnější nastavení otopných systémů přinášet energetické úspory, a to i s finančním efektem pro firmy, které takové úspory realizují. Zkušební nastavení projektu se ale podle ředitele městské kulturní organizace Chrudimská beseda Jiřího Kadeřávka v kině neosvědčilo.

Obsluha kina podle něj důsledně dodržovala nařízený zkušební provoz. „Pokud ale hrajeme ve čtvrtek a poté v neděli, tak se topení v neděli po představení úplně vypnulo a začalo se topit až ve čtvrtek ráno. Každému je jasné, že tam musela být při čtvrtečním představení zima," konstatuje Jiří Kadeřávek, podle něhož bylo nutné nová nastavení zrušit. „Teď už je v kině zase teplo, nikdo si nemusí přinášet deku," ujišťuje ředitel.

Firma, která projekt EPC v kině realizovala, byla informována o úpravách i nefunkčnosti svých opatření a vzala změnu na vědomí.