Hlasování proběhlo v obci Ctětín, která má 215 obyvatel a referenda se zúčastnilo celkem 122 voličů, a to od 14. hodin do 22. hodin. Poté došlo ke sčítání voličských hlasů. Výsledek byl těsný ve prospěch rozšíření skládky, a to s celkovým počtem hlasů pro rozšíření 65 hlasů, proti bylo 57.

Přesné výsledky referenda najdete ZDE

„Myslím si, že názory jsou různé, jedni jsou pro a druzí proti. Jedná se celkově asi o 5 hektarů převážně lesních pozemků a na území obce Ctětína to má být zhruba polovina. Záleží, jak občan odpoví na tu otázku, jestli by ta obec měla dělat vše proto, aby tomu zabránila a jaké potom budou kroky té obce,“ Deníku řekl předseda komise Milan Velich.

Tragická nehoda se třemi mrtvými ze 14. dubna u Koclířova na I/35
Tragická bilance: na silnicích v kraji vloni zemřelo 33 lidí, nejvíc za sedm let

„Určitě s tím nesouhlasím. Víte, co to může všechno způsobit. Bojíme se, že tu bude větší prach, zápach, a hlavně to může znečistit spodní vody,“ Deníku řekla obyvatelka Bratroňova.

„Vedle nasavrcké skládky žiji skoro 50 let. Nikdy jsem s ní neměl problém a doufám, že ani do budoucna nebude žádný. Co se týká toho problému, že by se mohlo něco přihodit, nevěřím tomu. Za ta léta nevím o tom, že by se tam něco stalo. Můj názor je takový, že obec Ctětín z toho bude mít jenom prospěch,“ nechal se slyšet obyvatel Ctětína, který si nepřál být jmenován.

Skládka do současné doby nezasahovala do katastru obce Ctětín, což by se po rozšíření mělo změnit. Již v minulosti někteří obyvatelé těchto obcí a osad vyjadřovali svůj nesouhlas s rozšiřováním skládky v Nasavrkách.

Hranice katastrálního území obce Ctětín a poloha skládky v Nasavrkách (bod 1) - pro lepší rozlišení rozklikněte:

Hranice katastrálního území obce Ctětín a poloha skládky v Nasavrkách (bod 1)Hranice katastrálního území obce Ctětín a poloha skládky v Nasavrkách (bod 1)Zdroj: mapy.cz