Debatovalo se především o dotačních programech ministerstva pro místní rozvoj. Dále o aktuálním tématu rozpočtového určení daní a o možnostech podpory rozvoje obcí a mikroregionů.

„Bylo to první setkání po loňských komunálních volbách a věřím, že podobných akcí bude v průběhu čtyřletého volebního období více. Chtěli bychom našim komunálním politikům zprostředkovat informace a vytvořit pro ně určitý servis. Především pro nové tváře na radnicích mohou být tato setkání se zástupci ministerstev, parlamentu a kraje, zajímavá a prospěšná.“ uvedl předseda okresní organizace KDU–ČSL František Jelínek.

Jednání se uskutečnilo v Hlinsku, které je centrem regionu, kde mají lidovci tradičně silné zastoupení. Úlohy hostitele se ujal hlinecký místostarosta a místopředseda okresní organizace KDU-ČSL Pavel Šotola.

KDU–ČSL postavila vloni v říjnových komunálních volbách kandidátky ve třetině obcí okresu Chrudim, což je ze všech parlamentních stran nejvíce. Lidovci mají v okrese Chrudim na 140 zastupitelů – z toho 11 starostů, 17 místostarostů a 11 radních.