Středeční ráno bylo pro dobrovolnou pracovnici psího útulku velmi ošklivé. Našla černé štěně s bílou náprsenkou, které někdo přehodil přes plot a způsobil mu těžké zranění.

Fenka, která dostala od nálezkyně jméno Jackie, nedošlapovala na přední packu. Veterinárním vyšetřením bylo zjištěno, že ji má zlomenou. „Štěňátko musí podstoupit další ortopedické vyšetření anestezii, a to na specializovaném pracovišti. Operace kostí jsou finančně náročnou záležitostí - kostní implantáty, tedy hřeby, plotýnky a šrouby, stojí v nákupu několik tisíc korun,” říká veterinářka Zuzana Mravíková.

Psí útulek se obrací prostřednictvím Chrudimského deníku na hodné lidi, kteří by chtěli na operaci štěněte sponzorsky přispět.
Číslo účtu je 43-9390260297/0100 , variabilní symbol 002. „Budeme moc vděční, děkujeme,” vzkazuje případným dárcům veterinářka.

O Jackie se bude po operaci starat její nálezkyně. Je to do doby, než se najde zájemce o „adopci” štěněte, které hned z počátku svého života zažilo velký šok a zklamání.

Věc bude mít dohru, případ je v šetření. „Máme podezření na pachatele, v současné době shromažďujeme důkazy, které by vedly k jeho potrestání,” dodává Zuzana Mravíková.

Není to první případ, kdy člověk hodil psa přes plot. V novém útulku, který bude zanedlouho otevřen v sídle Technických služeb v Sečské ulici, by se to stát nemělo - areál totiž bude monitorován kamerovým systémem.

Snad Jackie najde brzy nového a hodného pána. To se ostatně podařilo fence Riky, o které jsme už několikrát informovali. Těžká hormonální nemoc se jí zlepšila díky účinným lékům, které mohly být nakoupeny díky finanční sbírce. Riky našla nový domov v Ostřešanech. Snížil se jí příjem tekutin, je čistotná, zhubla šest kilo a dokonce začala hárat. Zvýšila svou pohybovou aktivitu a je nyní schopná dlouhých aktivních procházek. Její majitelé napsali: „Rikynka má volnost na celé zahradě o rozloze 1100 metrů čtverečních. Většinou ale chce být s námi, spí v pelíšku u naší postele. Chodí bez vodítka, poslouchá. Báli jsme se soužitím s našimi kočkami, ale už si zvykají společně žít.”

Riky je konečně šťastná, léky v hodnotě tisíc korun měsíčně jsou hrazeny z finanční sbírky, která v její prospěch vznikla. Jak jsme již v minulosti informovali, domov našel i ostrý ovčák Kazan, který se konečně dočkal velkého výběhu a pozornosti svého pána.

Nyní je řada na dvou slepých psech. Míša a Berry pobývají v současné době v podlíšťanském útulku. „Adopci” by si moc zasloužili.