V anketě lze pro svého oblíbence hlasovat trojím způsobem – lze poslat na číslo 87 777 zprávu ve tvaru DMS STROM1-12 (podle čísla přiděleného každému stromu, lípa na Lipce má 8).

Další možností je sbírat hlasy na zpoplatněné hlasovací archy, které umožňují zapojit do ankety větší množství lidí.

NOVÉ VYUŽITÍ

Novinkou letošního ročníku ankety je možnost hlasovat prostřednictvím recyklace starých a nepotřebných mobilů.

„Odevzdáte-li starý mobil do e-boxu firmy ASEKOL v budově Obecního úřadu v Horním Bradle nebo v některém dalším sběrovém místě, můžete podpořit našeho finalistu v letošní anketě Strom roku.

Za každý recyklovaný mobil obdrží lípa na Lipce v anketě 20 hlasů. Kromě e-boxu v Horním Bradle je možné mobily odevzdat na informačním centru ve staré radnici v Chrudimi, ve fotoateliéru Ludvíka Plašila v Hlinsku, na čerpacích stanicích Eurobit v Chrudimi a Pardubicích.

Nefunkční mobily se rozeberou a použitelné části se znovu zpracují. Tuto práci většinou dělají hendikepovaní lidé v chráněných dílnách. Funkční telefony se zkontrolují nebo opraví, a budou ještě sloužit v organizacích, které pracují s hendikepovanými lidmi nebo v dětských domovech," vysvětluje botanička Naďa Gutzerová.

Anketa Strom roku potrvá až do 10. října a slavnostní vyhlášení výsledků ankety se uskuteční 20. října u příležitosti Dne stromů.