Hojná účast nepotěšila jen účinkující a pořadatele, neboť veškerý výtěžek z představení poputuje na podporu humanitárního projektu organizace ADRA, a to konkrétně na provoz nemocnice v keňském Itibu. O její vybudování se zasloužil pardubický zdravotník Aleš Bárta, který se čtvrtečního Listování také zúčastnil, minulý týden se vrátil z Afriky.
Kromě vyprávění o fotbalu, které mělo nečekané přesahy do běžného života, si diváci mohli užít i vystoupení chrudimských gymnazistů, kteří hráli na piáno i zpívali.
Zdravotnické středisko v Itibu je v oblasti Nyamira jediným zdravotnickým zařízením nabízejícím základní zdravotní péči pro cca 200 tisíc lidí z velmi širokého okolí.

ADRA pod vedením manažera projektu Aleše Bárty postupně opravuje zchátralé budovy doplňuje do nich nutné vybavení, takto už zase funguje operační sál, zubní ordinace, ambulance, porodnice nebo lůžkové oddělení s JIP lůžky. Denně toto středisko navštíví desítky místních obyvatel, kteří sem pěšky putují až několik kilometrů. Ambulance ročně ošetří více než 9 000 pacientů. Za celý rok se v Itibu narodí kolem 120 dětí.